Виховна робота на гуртку.

              ПРАВИЛА    БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ


                           НА ШЛЯХУ   ДО  ШКОЛИ   І   ЗІ   ШКОЛИ

По  шляху до  школи  діти  наражаються на  цілий  ряд небезпек.
Це і обірвані  електричні дроти,  і  глибокі ями  та  траншеї,  і небезпеки  природного фактору  -  зливи,  бурі,  завірюхи  тощо. Дуже  багато  небезпечностей  знаходиться  на  новобудовах куди інколи,   всупереч  категоричній  забороні ,  діти  заходять гратися.
По  шляху до  школи можна зустріти хулігана,  чужих недобрих  людей,  які  можуть  заподіяти  тобі  шкоду.
Але,  чи  не  найбільша  небезпека,  це  проїзна частина  вулиці під  час руху по ній  автомобільного  транспорту. Як  би  ми не  намагалися,  нам  все рівно потрібно переходити  вулицю  ,  тому,  що  ми  пішоходи. 
Щоб з дітьми  не  трапилося  лихо їм   потрібно дотримуватися  правил  для  пішоходів .

А  правила  такі:
1.          Пішохід ходить по тротуарі, дотримуючись  правої сторони, щоб нікому не заважати.
2.          Переходити вулицю потрібно тільки у відведених для цього місцях.
3.         Перш ніж починати переходити вулицю, варто переконатися в повній безпеці, а при наближенні транспорту перечекати, поки він проїде.
4.          Переходити через проїзну частину треба кроком.
Якщо  на вулиці  з'явився автомобіль і їде у ваш  бік, не переходьте з кроку на біг.   Не змінюючи швидкості і напрямку свого руху, поверніть голову убік     транспорту, що наближається і вирішуйте, продовжувати   рух   чи зупинитися. Якщо зупинилися, покажіть  водієві  змахом руки, що пропускаєте транспорт. Спроба виграти хвилину може коштувати   вам життя.
5.          На вулиці з двостороннім рухом транспорт на одній половині проїзної частини йде ліворуч, а на іншій – праворуч.
 Сходячи з тротуару треба подивитися ліворуч, а дійшовши до середини вулиці – праворуч.
6.         Групи людей повинні рухатися колоною по правій стороні проїзної частини вулиці не більш ніж у 4 ряди. Перед і за колоною  повинні знаходитися супровідні. Вони зобов'язані мати червоні прапорці, а з настанням темряви й у тумані – ліхтарі: перед колоною – білого кольору, за  колоною  – червоним.


7.         При русі велосипеда учасники руху повинні подавати попереджувальні сигнали:
-            перед поворотом ліворуч витягнути убік ліву руку, або праву витягнути вправо і зігнути в лікті – нагору;
-            перед поворотом праворуч праву руку витягнути убік, або ліву зігнути в лікті – нагору;
-            перед гальмуванням підняти будь-яку  руку вгору.
8.         Перед виїздом необхідно зробити зовнішній огляд велосипеда, щоб переконатися в його справності, перевірити надійності закріплення всіх болтів і з'єднань, на закріплення коліс і двигуна,   кріплення руля  чи   сідла.
9.         Перед виїздом перевірити надійність гальмування, натяг ланцюгів. Усі несправності перед виїздом треба усунути.

        ПРАВИЛА   КОРИСТУВАННЯ     ГРОМАДСЬКИМ ТРАНСПОРТОМ

1.         Трамвай, тролейбус, автобус, таксі потрібно очікувати на посадкових   площадках  чи  на тротуарі біля  покажчика зупинки.
2.         Не можна підходити назустріч громадському  транспорту, коли він під'їжджає до зупинки. До транспорту варто підходити тільки при його повної зупинки.
3.         Посадка на громадський  транспорт здійснюється дисципліновано, у порядку загальної черги.
4.         Входити в салони автобусів і тролейбусів, вагони трамваїв треба через задні двері, виходити – через передню.
5.         Пасажири з дітьми, інваліди і старі люди входять через передні двері.
6.         При виході з транспорту не можна, не озирнувшись переходити вулицю тому що по ній може рухатися транспорт.
7.         З автобуса і легкового автомобіля виходити тільки убік тротуару.
При виході з легкового автомобіля необхідно обережно відкривати   двері, щоб не зачепити пішохода.
8.         Не можна висуватися з вікон трамвая, тролейбуса, автобуса й автомобіля.
9.         Не можна відволікати водія розмовами.   
10.     Не можна їздити на підніжках   транспорту  чи чіплятися за борти машин.

36-річниця  аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.

Архівне фото зруйнованого вибухом четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС. Джерело: УНІАН

Понад 30 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня. Історики ж наголошують на політичній відповідальності комуністичного режиму, який заради ідеологічних інтересів поставив під загрозу життя і здоров’я мільйонів громадян. Через недосконалість конструкції, порушення технології будівництва, використання неякісних будівельних матеріалів, численні міні-катастрофи подібна техногенна катастрофа в СРСР не могла не статися. Злочинні дії влади щодо приховування інформації з одного боку поглибили непоправні негативні наслідки аварії, а з іншого – спричинили активізацію національно-демократичного руху, що в кінцевому підсумку привело до розпаду СРСР. Приховування інформації владою спричинили активізацію екологічного і національно-демократичного руху.

Ключові тези

  • Аварія на Чорнобильській АЕС призвела до непоправних медичних, економічних і соціальних і гуманітарних наслідків. За екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу: радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи.
  • На той час керівництво Радянського Союзу проголосили гласність і відкритість. Однак надзвичайна ситуація на ЧАЕС засвідчила фальшивість гасел. Розуміючи, що екологічна катастрофа такого масштабу матиме негативні наслідки для комуністичного режиму, керівництво СРСР обрало курс на її замовчування. Уся інформація про Чорнобильську катастрофу одразу опинилася під ідеологічним контролем КПРС і КГБ.
  • Чорнобильська трагедія засвідчила неготовність державної верхівки  підпорядкувати політичні інтереси гуманістичним цінностям життя і здоров’я людей. Щоб продемонструвати, буцімто ніякої небезпеки радіації немає, партійне керівництво не відмінило першотравневу демонстрацію. На Хрещатик за п’ять днів після аварії вивели сотні тисяч людей, в тому числі школярів. Наступного дня всі газети рясніли парадними повідомленнями. Тим часом на вкрай обережні поради від міністра охорони здоров’я щодо заходів безпеки спромоглися аж 9 травня!
  • Українська діаспора після аварії на ЧАЕС виявили високу громадянську позицію та активність у світі. Вона організовувала демонстрації, готувала звернення до урядів західних держав, збирала матеріали про трагедію. Закордонний провід Української головної визвольної ради у вересні 1986 року доклав значних зусиль, аби питання Чорнобиля внести на розгляд ООН.
  • Чорнобильська катастрофа стала одним із каталізаторів розпаду СРСР. Спроби Москви приховати правду про її наслідки, недостатні заходи безпеки і допомоги потерпілим похитнули віру в “гуманність” комуністичної ідеї навіть у найлояльніших прихильників. Радянська влада продемонструвала кричущу безвідповідальність за долі людей.
  • У післяаварійний період посилилися екологічні та національно-демократичні рухи, передусім в Україні. 26 квітня 1988 року в Києві відбулася перша несанкціонована демонстрація під гаслами – “Геть АЕС з України”, “УКК – за без’ядерну Україну”, “Не хочемо мертвих зон”, “АЕС – на референдум”, “Промисловість, землю, воду – під екологічний контроль”, “Кожному – персональний дозиметр”. У багатьох регіонах, як на сході, так і на заході, люди виходили на акції протесту проти будівництва нових і експлуатації старих атомних електростанцій. Саме навколо проблеми ядерної катастрофи формувалися перші громадські організації, які перетворилися в політичну силу, наприклад, “Зелений світ” і Союз “Чорнобиль”.


 Зберегти довкілля чистим

            Кожен з нас може долучитися до збереження цієї планети і це не так важко, як здається на перший погляд.  7 дуже простих способів, які можуть допомогти зберегти довкілля та ще й зекономити.

         Середня температура планети підвищиться на 1,5°C від 2030 до 2052 року порівняно із доіндустріальним рівнем, якщо швидкість глобального потепління не зміниться. Про це йдеться у звіті міжурядової групи експертів з питань клімату при ООН (IPCC). Вчені закликають до термінових дій, щоб зупинити глобальне потепління в рамках 1,5°C у порівнянні з 2°C. Потепління у 2°C означитиме ще більші ризики екстремальних посух, пожеж, повеней і нестачі харчів для мільйонів людей. Тож, фактично, це означає, що у людства є лише 11 років на те, щоб виправити ситуацію.

             Експерти закликають до радикальних змін у видобутку та споживанні енергії, індустріях, будівництві, транспорті. Але, не чекаючи ініціатив на державному рівні, ми самі можемо спробувати допомогти планеті.

       Насправді, способів допомогти довкіллю на персональному рівні набагато більше. Я перераховую сім, які використовую особисто. Діліться в коментарях вашими еко-«фішками»!

1. Відмовитися від поліетиленових пакетів – екологічно та економічно

За даними ООН, приблизно 5 трильйонів поліетиленових пакетів споживаються у світі щороку, або близько 10 мільйонів - щохвилини. Наразі, близько 60 країн світу почали боротьбу із пластиком на законодавчому рівні. І основним об’єктом цієї боротьби стали поліетиленові пакети, і, в певній мірі, пінопласт. Але боротьбу із поліетиленовими пакетами можна розпочати самостійно, просто зменшивши їх споживання. Наприклад, в магазині замість них можна використовувати багаторазові торбинки. Це не тільки зменшить кількість споживаного вами поліетилену, а й допоможе заощадити.



2. Відмовитися від одноразових пляшок та посуду

Лише 9 відсотків усіх пластикових відходів, які були коли-небудь вироблені, були перероблені.Пластикові пляшки, одноразовий посуд – ми зустрічаємося з цими одноразовими виробами кожного дня. І їх використання можна легко обмежити. Замість того, щоб купувати воду у пластикових пляшках, можна придбати пляшку багаторазового використання і носити воду з собою. Замість одноразового посуду – звичайний.



3. Бути енергоефективним у побуті

Відповідно до звіту Міжнародного енергетичного агентства, глобальні викиди вуглекислого газу при виробництві енергії у 2017 році зросли до 32,5 гігатонн, встановивши рекорд. А поліпшення світової енергетичної ефективності у 2017-му різко сповільнилося (глобальна енергоємність зросла лише на 1,7% в 2017 році, порівняно із середнім показником в 2,3% протягом останніх трьох років), відмічається у звіті.

Як берегти енергію у побуті? Існує безліч простих методів, які ще й дуже допоможуть заощадити. Наприклад, оптимальне освітлення. Вдень по-максимуму використовуйте ресурси природного світла. Коли вже вмикаєте світло ввечері, робіть це тільки там, де це необхідно (навіщо платити за освітлення цілої квартири, якщо ви знаходитесь тільки в одній кімнаті?). Використовуйте енергозберігаючі лампи – вони служать довше і споживають менше енергії, ніж звичайні. Особисто я восени та взимку ще люблю свічки – і електроенергію економить, і романтично.

Не грійте в чайнику більше води, ніж потрібно. Замість того, щоб сильніше увімкнуті опалення, можна просто вдягти улюблений светр, у якому буде тепло й затишно.

4. Обирати найбільш екологічній транспорт

Типовий легковий автомобіль викидає приблизно 404 грами вуглекислого газу на милю (1,6 км). Протягом року середньостатистичне авто викидає 4,6 тонн вуглекислого газу. Такі дані наводить Агентство охорони довкілля США. Замість використання персональної автівки, можна їздити на роботу на громадському транспорті. А ще краще - на велосипеді або пішки. Це не тільки екологічно, а ще й безкоштовно. Бонус в такому випадку - скинуті калорії. Коли я йду до роботи з дому на велосипеді, трачу 220 калорій, а коли йду пішки – 440 калорій. Плюс, мені не доведеться платити за бензин або ж проїзд громадським транспортом. Та і абонемент в спортзал стає менш необхідною витратою.

5. Економити воду

Свіжа, чиста вода – це обмежений ресурс. 2.1 мільярди людей у світі не мають доступу до безпечної питної води, відповідно до даних Всесвітньої організації охорони здоров’я. Економити воду, насправді, не так важко. Замість ванни, можна прийняти душ. Поки я чищу зуби, я намагаюсь закривати воду. Вимикання води, поки ви чистите зуби два рази на день, може зберегти 30 літрів води на день – а це 900 літрів на місяць – повідомляє Агентство охорони довкілля США.

6. Купуйте менше та не викидайте

Досить часто стається так, що речі, які ми купуємо, стають нам невдовзі непотрібними. Що з ними робити? Викидати? Коли я переїхала до США, я помітила, що в спільній кімнаті з пральними машинами люди часто залишали непотрібні їм речі побуту або книги. А інші люді їх підбирали. На вулицю виставляють навіть непотрібні меблі - так моя родина позбавилась кількох стільців та тумби для ванної кімнати і стала власницею чудового крісла-гойдалки для балкону. Таким чином здійснюється “кругообіг речей в природі”, що зменшує кількість сміття.

7. Сортувати сміття і віддавати на переробку

Замість того, щоб скло, пластик та папір опиниляся на смітнику чи в океані, вони можуть бути перероблені на інші продукти. Для цього ми маємо сортувати відходи та викидати їх у спеціальні смітники для переробки. Віддавати на переробку можна такі речі як папір, батарейки, пластик, скло та багато іншого.


Розберемо на прикладі паперу. Папір становить більше 25% муніципальних твердих побутових відходів, що генеруються щорічно, - це більше ніж будь-який інший матеріал, - йдеться на сайті Агентства охорони довкілля США. Американці переробили майже 67% паперу, яким вони користувалися у 2015-му році. Перероблений папір використовується для виготовлення нових паперових продуктів, що допомагає зберігати дерева та інші природні ресурси. Як зменшити кількість паперу, який ми використовуємо? Друкувати менше. Використовувати обидві сторону аркушу. Використовувати менше серветок. Віддавати на переробку папір, газети, паперові обгортки та інші паперові продукти.​

Ось такими простими порадами я намагаюсь користуватися, і це допомагає не тільки довкіллю, а й сімейному бюджету. Звичайно, можна робити набагато більше. В коментарях діліться, що робите особисто ви, чи про які цікаві прийоми знаєте.

І наостанок - цікавий факт: Згідно дослідження Агентства охорони довкілля США за 2016 рік, завдяки переробці у США було створено 757,000 робочих місць, 36,6 млрд доларів пішли на зарплати, а 6,7 млрд доларів – склали податкові надходження. Це дорівнює 1,57 робочим місцям, 76,000 заробітної плати та 14,101 доларам податкових надходжень на кожну тисячу перероблених матеріалів.          


День соборності України: Історія, традиції та значення свята

Цього дня в 1919 році відбулося офіційне об'єднання УНР і ЗУНР в єдину державу



Щороку 22 січня в Україні відзначають День соборності. Цього дня в 1919 році відбулося об'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в одну державу. Розповідаємо, що це за свято і чому воно має велике значення для сучасної України.

Історична довідка

Об'єднанню УНР і ЗУНР передувало підписання 22 січня 1918 Четвертого універсалу Центральної Ради, згідно з яким Українська Народна Республіка стала суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено дещо пізніше: в листопаді 1918 року. А вже 22 січня 1919 року відбулося офіційне об'єднання УНР і ЗУНР в єдину державу.

"Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України - Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Україна) і Наддніпрянська велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Віднині є єдина незалежна Українська Народна Республіка", – говорилося в тексті Універсалу про об'єднання.

З відкритих джерел

Наступного дня, 23 січня, розпочався Трудовий конгрес України, який мав виконувати функцію всеукраїнського парламенту. Акт злуки було затверджено вищим законодавчим органом України. На основі цих рішень Західноукраїнська Народна Республіка перейменовувалася на Західну область УНР (ЗО УНР). Єдиним державним гербом став тризуб замість раніше затвердженого для ЗУНР золотого лева на голубому полотні.

Разом з ухваленням Універсалу про об'єднання УНР і ЗУНР Трудовий конгрес задекларував, що об'єднана УНР "не має планів забрати під свою владу чужі землі".

Державний кордон Української Народної Республіки на день злуки 22 січня 1919 був значно довшим за сучасний. У 1919 році до складу УНР входили українські етнічні землі: Кубань, Ставропілля, Чорноморщина, Східна Слобожанщина, Стародубщина (нині вони у складі Росії), Берестейщина і Гомельщина (Білорусь), Холмщина, Підляшшя, Надсяння, Північна Лемківщина (Польща), Південна Лемківщина (Словаччина), Мармарощина, Південна Буковина (Румунія), Придністров'я.

З відкритих джерел

Свято чи ні?

Вперше День соборності святкувався 22 січня 1939 року в місті Хуст. Це була не просто маніфестація, а найбільша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація місцевого населення з участю 30 тис. осіб.

У цілому у період радянського режиму День соборності практично не святкувався і вважався "контрреволюційним святом". 

Офіційним святом День соборності став після указу президента Леоніда Кучми від 21 січня 1999 року. У грудні 2011 року тодішній президент Віктор Янукович скасував День свободи 22 листопада і День соборності 22 січня та заснував День соборності і свободи 22 січня. За три роки в листопаді 2014 року чинний глава держави Петро Порошенко заснував День гідності і свободи 21 листопада, повернувши 22 січня святкування Дня соборності.

Живий ланцюг - як символ Дня соборності

Фото з відкритих джерел

Основною традицією під час святкування Дня соборності є живий ланцюг. Історія цієї традиції бере свій початок із 1990 року, коли жителі багатьох населених пунктів по дорозі між Києвом і Львовом утворили живий ланцюг, відзначивши цю історичну дату.

З 2000-х років у Києві щорічно вибудовують живий ланцюг вздовж мосту Патона, який з'єднує лівий і правий берег столиці, у такий спосіб символізуючи об'єднання Сходу і Заходу України. Всі охочі долучитися до дійства беруть із собою державні жовто-блакитні прапори і просто приєднуються, ставши частиною ланцюга.

Окрім цього, 22 січня в Україні заведено покладати квіти до пам'ятників Грушевському і Шевченку, а також інших видатних діячів в історії України, зокрема учасників Революції гідності та бойових дій на сході країни.

 

           Голодомор в Україні 1932-1933 роки






Це потрібно пам"ятати всім!!!

          День Гідності і Свободи!!!




Пам"ятаймо тих, хто віддав своє життя за наше краще майбутнє.
Слава Україні! Героям слава!!!
                         

                                               День толерантності.




                Старшим завжди повага


   Шановні діти та батьки! Рекомендую вам передивитися відеороліки з питань пожежної безпеки разом, обговорити причини і наслідки винекнення пожеж в домашніх умовах.( Перелік відеороликів надаю).


ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ДЛЯ ВИХОВАНЦІВ В ЦДЮТ ТА ПОБУТІ

НАЙЧАСТІШИМИ ПРИЧИНАМИ ПОЖЕЖ Є :

 
1.  Необережне  поводження з вогнем.
     Користування   відкритим   вогнем   в   побуті:   викидання  непогашених  сірників  на  пальні  предмети  після  підпалювання  газової   плити,  печі  і.т.д.;  застосування  гасу,  бензину  і  подібного   для  розтоплювання  печей, плит,  використання  для  освітлення  свічки,  запальнички  в  місцях  де  є легкозаймисті  матеріали,   залишення   вогнищ  в  пожежонебезпечних  місцях  з  порушенням  правил  пожежної безпеки, висипання не залитих водою  вугілля, попелу.
     Паління:   викидання   непогашених   сірників   на   пальні  матеріали,   викидання  непогашених  недокурків  цигарок  в  пальне  середовище  (на  стерню, солому  та  інші  пальні  матеріали  та  вироби)  занесення  та  перекидання  вітром,  повітряним потоком  або вентиляційним  обладнанням  тліючих цигарок з пожежобезпечних  місць до пальних матеріалів або предметів.
 
     2.  Дитячі  пустощі  з  вогнем. Пустощі дітей із сірниками,  запальничками,  електронагрівальними, освітлювальними приладами,  підпалювання  тополиного  пуху,  ігри  з  петардами, хлопавками,  бенгальськими вогнями.
 
     3.   Порушення   правил   експлуатації   електрообладнання,  несправність    електромережі    та    електроприладів.    Різні  несправності,   які   були  допущені  під  час  виробництва  цих  приладів  або, які виникли під час експлуатації електропобутових  приладів,    електрообладнання,    радіоприймачів,   телевізорів.  Залишення  без  догляду включеними тривалий час електрочайників,  електропрасок,   і   т.п.;   підвішування   електросвітильників,  рефлекторів   різних   конструкцій   біля   пальних   предметів;  руйнування  колб  електроламп та випадання ниток розжарювання на  целюлозні  матеріали  /вата,  папір,  дерев'яна стружка і т.п./;  доторкання колб електроламп до паперових абажурів  або до інших  пальних    матеріалів ,   коротке   замикання  в  електромережі,  спалахування  наповнювачів  конденсаторів  в  радіоприймачах  та  телевізорах і ін.
 
     4.   Несправність   та   неправильна експлуатація   пічного  опалення.   Відсутність   передтопочних   листів   та   потрібна    герметичність топливника;   тріщини    в   конструкціях   печей.  Порушення   правил  пожежної  безпеки  при  експлуатації  через:  відсутність  контролю  за  їх  справністю, допускається перегрів  печей  та димоходів при тривалому топленні, в топлівник вміщують  дрова  длінніші  топлівника,  піч обкладається дровами та іншими  пальними  предметами  для  їх просушування, застосовують бензин,  гас  для  розпалювання, залишення  без нагляду їжі, яка готується  на плиті та ін.
 
     5.  Іскри  різних  машин:  тракторів, паровозів, котельних,  автомобілів.  Особливо  це  небезпечно  в період збору урожаю та  при сухій погоді в лісах.
 
     6.  Недотримання  правил  пожежної безпеки при користуванні  гасовими  приладами.  Гасові  прилади майже завжди призводять до  пожежі,  якщо  їх  заправляють бензином. Використання гасових та  бензинових приладів поблизу пальних предметів, а також  ­­­залишення їх без нагляду часто призводить до пожеж.
 (04.11.2020).

  

 Перша допомога при ураженні електричним струмом

           Ураження електрострумом виникають у побуті й на виробництві найчастіше через порушення правил користування джерелами електроенергії; іноді буває ураження блискавкою. Це викликає в організмі загальні й локальні зміни. Ураження відбувається тоді, коли людина виявляється увімкненою в електричне коло і струм проходить крізь неї в землю, а також під час дії індукційного струму. Тяжкість ураження залежить від величини струму, віку і стану здоров’я потерпілого. Мають також значення ступінь опірності тканин і навколишнє середовище. Так, електричний струм добре проходить крізь вологі тканини тіла і погано — крізь шкіру долонь і п’ят. Більш виражені зміни відбуваються зі шкірою підвищеної вологості, виснаженою або ушкодженою.

           Постійний струм напругою до 40В не викликає смертельного ураження. При напрузі 220-380В вмирають 20-30%, при 1000В-50%. Дія струму напругою 3000В і більше практично завжди призводить до смерті потерпілого. Змінний струм напругою 127-220-380В і частотою 50Гц небезпечніший, ніж постійний.

           Суха шкіра має достатній опір і не ушкоджується струмом напругою 60В. При напрузі 220В шкіра ушкоджується завжди. При напрузі понад 500В виникають «пробої» шкіри, тоді електричному струму чинять опір лише внутрішні органи.

           При ураженні блискавкою дуже небезпечним є пряме попадання в голову. 80-90% потерпілих непритомніють. Порушення серцевої діяльності при ураженні блискавкою менш небезпечне, ніж при ураженні електричним струмом, у зв’язку з короткочасністю дії і високою напругою в зоні розряду. Зупинка дихання найчастіше виникає як вторине явище, спричинене рефлекторною зупинкою серця, ушкодженням ребер і мозку після падіння потерпілого на землю.

           Надаючи першу допомогу, слід насамперед, дотримуючись правил безпеки, припинити дію електричного струму на потерпілого (вимкнути струм, перервати або відвести дріт). Усе це треба зробити дуже швидко, але й обережно, користуючись предметами, що не проводять струм (палицею, сухою мотузкою), одягнувши гумові рукавиці, взувши калоші або гумові чоботи, якщо вони є. Щоб відновити дихання, проводять штучну вентиляцію легень. У разі зупинки серця роблять йому непрямий масаж, перед цим потрібно один раз сильно вдарити кулаком (ребром долоні) в ділянку між нижньою і середньою частинами грудної клітки, тобто провести дефібриляцію. У клінічних умовах вона здійснюється короткочасним розрядом електроструму малої сили і високої. Про ефективність непрямого масажу серця свідчить поява пульсу на сонній артерії.

           Ніколи не можна відмовлятися від надання допомоги потерпілому і вважати його мертвим за відсутності дихання, серцебиття та інших ознак життя. Констатувати смерть має право тільки лікар.

03.11.2020.

 


Способи збереження власного здоров’я

Мета:    навчити учнів встановлювати особистий режим дня та його притримуватися; обирати вправи для ранкової гімнастики та виконувати їх;  вчити діяти під час виникнення травм.


Режим дня - це виконання щоденно, бажано в один і той же час, певних видів діяльності: вставати о 6-й годині або 7-й годині, перед сніданком обов’язково виконати комплекс фізичних вправ, водних процедур. Для підтримки здоров» я необхідно ходити пішки із школи та до школи, на перервах максимальну кількість часу рухатися. Постійне чергування розумової і фізичної праці та відпочинку .На свіжому повітрі перебувати не менше ніж 3-4 години. Перед тим, як лягати спати ( в один і той же час),слід провітрити кімнату, а тривалість сну має бути 8 - 10 годин.
Особиста гігієна школяра передбачає: миття тіла водою із милом, розчісування волосся, чищення зубів перед першим прийомом їжі і після останнього, полоскання ротової порожнини після кожного прийому їжі; виконання фізичних вправ, що запобігають розвитку короткозорості, сприяють збереженню правильної постави, інтенсивний біг. Сучасна медицина пропонує нові  засоби, що допомагають підтримувати чистоту тіла і здоров’я.
Загартування - це система  заходів, що дозволяє за допомогою сонця, повітря, води підвищувати опір власного організму несприятливим зовнішнім впливам. Значна роль загартування у профілактиці простудних захворювань. Основні принципи загартування:
- регулярність;
- поступовість;
- індивідуальний підхід.
 Методи загартування : обтирання, обливання,  ванни, душі.
Перший і найефективніший засіб - це повітряні ванни, які корисно поєднувати з масажем,  гімнастикою. Повітряні ванни залежно від температури навколишнього повітря розподіляються : на холодні (від + 16 до +14), помірні (від +14 до +20) та теплові (+ 20 до +30). Влітку повітряні ванни приймають надворі, найчастіше вранці, у тих місцях, що захищені від прямих сонячних променів і різкого вітру.
Сонячні ванни. Багата ультрафіолетовими та інфрачервоними променями енергія сонця має  неабияке значення для росту і розвитку дітей,  зміцнення їх здоров’я і підвищення працездатності. Спочатку необхідно перебувати протягом кількох днів у тіні дерев, а потім з поступовим збільшенням  з 5-6 хвилин до 10 хвилин приймати ванни під прямими сонячними променями. Сонячні ванни можна поєднувати з іншими процедурами, наприклад, обливанням. Найбільш сприятливий час для загоряння:   на півдні - з 8-ої до 11-ї години, в середній смузі - з 10-ї до 12-ї години.
Водні процедури. Потрібно дотримуватися таких основних принципів: регулярність, поступовість, обережність, індивідуальний вибір процедур.
До найбільш простих, але спеціальних методів загартування належать вологі обтирання. Проводити процедуру краще вранці. Чим температура нижча, тим процедура коротша. 
 Фізичні вправи.
Фізичні вправи допомагають:
- витримувати  щоденне навантаження;
- не допускати ожиріння;
- опиратися хворобам;
- швидко одужувати після хвороб;
- отримувати задоволення від виконання фізичних вправ.








Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.